!!! POUZE NYNÍ: VYUŽIJTE 50% SLEVY NA DESÍTKY PARFÉMŮ, BYTOVÉ VŮNĚ, KOSMETICKÉ VÝROBKY A VŮNĚ DO AUTA - NAJDETE V KATEGORII AKCE !!!

Pižmo

pizmoSamotná vůně se označuje jako nasládlá, krémová nebo pudrová.

Parfémy s vyšším obsahem pižma pak bývají označovány za vůně čistoty. Dodává vonným kompozicím jemnost a smyslnost. Pižmo (mošus, musk) je tělní produkt jistých druhů živočichů vylučovaný jako výměšek ve zvláštních žlázách a vynikající svým specifickým, velmi pronikavým zápachem. V himalájském pohoří žije po způsobu kamzíků Kabar pižmový Moschus moschiferus, který je nositelem toho nejvzácnějšího pižma.Dnes se především používá syntetické pižmo jako přísada do některých voňavek. Zdrojem pižmové vůně mohou být i rostliny, například ibiškovec pižmový, andělika lékařská nebo kejklířka pižmová. V parfémech se obvykle kombinuje několik druhů pižem.

"Pižmo je aromatická základní nóta pocházející z kombinace přírodních a syntetických zdrojů. Pižmo je svůdné, jemné a pudrové," říká parfumář Binder. "Pižmo je vůně, která zůstane po odeznění ostatních aromatických tónů."

 Vyberte si svůj parfém s vůní pižma zde

10% sleva na první nákup s kódem VONAVKA10

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Krasnevune.cz
Převodník