Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena naše prodejna v Brně (OC Letmo)

Jíl

114Jíl je  velmi jemný prášek minerálního původu. Má různé složení a od něj se odvíjí jeho barva, vlastnosti a  i použití. Kvalitní jíl je 100% přírodní a velmi málo upravovaný. Používá se v kosmetice po tisíce let.

Má absorpční schopnosti, je antibakteriální, obsahuje množství minerálů a stopových prvků, má obrušující (exfoliační) a leštící schopnosti..

 

Druhy jílů:

Modý kambrický jíl  (z oblasti Petrohradu - Rusko) - vyznačuje se výjimečnou zpevňující schopností, podporuje mikrocirkulaci pokožky a tím její okysličení, pomáhá udržovat mladistvý vzhled pleti, zjemňuje, čistí, tonizuje a regeneruje. Zbavuje pokožku odumřelých kožních buněk a podporuje jejich rychlejší obnovu. Při aplikaci na vlasovou pokožku prokáže čistící a podpůrné účinky, posiluje vlasy již od kořínků, díky čemuž eliminuje jejich vypadávání. 

Zelený (francouzský jíl)

Patří mezi nejpoužívanější v kosmetice. Dobře na sebe nabaluje nečistoty a odstraňuje odumřelé kožní buňky., vyskytuje se ve dvou variantách – zelený Lllite a zelený Montmorillonite.

Bílý jíl – kaolín

Bílý jíl patří k mým nejoblíbenějším, protože je docela univerzální. Využijeme ho jak při výrobě čistících produktů, tak i dekorativní kosmetiky, deodorantů, past… Je velmi jemný, nemá tak silné absorpční schopnosti a je vhodný i pro citlivější a sušší pokožku.

Bentonite - má výrazné absorpční schopnosti. Chová se však jinak než většina ostatních jílů, je těžký a jak tekutinu absorbuje, nabývá na objemu.. Je ideální  pro mastnou pleť i vlasy. Občas lze na tento jíl narazit pod názvem Fullerova hlína (Fuller’s earth),

Růžový jíl - je jemný, vhodný pro normální i sušší a citlivější pokožku, ale i pokožku s akné.

Červený jíl  - má silné absorpční schopnosti, je vhodný k čištění mastnější pokožky

Rhassoul – Ghassoul – marocký lávový jíl – marocká hlína - vyniká obsahem minerálních látek, jako je vápník, sodík či mangan. Hloubkově čistí pleť a uvolňuje ucpané póry. Odstraní z ní přebytečný maz, aniž by ji přesušil nebo podráždil. Na celé tělo ho pak funguje jako peeling.

 

Vyberte si z naší nabídky produktů obsahujících jíl zde

10% sleva na první nákup s kódem KOSMETIKA10

Převodník
parfémů